Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 411.82080742
Előző záró ár: 412.04715468
Napi átlagár: 411.96340519338
180 napos átlagár: 402.07916118691
360 napos átlagár: 396.45422208831
Napi minimum: 411.73864977
Napi maximum: 412.57175831
Éves minimum: 378.68353022 2024-01-15
Éves maximum: 416.7311508 2025-01-06
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: 0.84231321087105%
Árfolyamváltozás 6 hó: 5.026422339043%
Árfolyamváltozás 12 hó: 8.6263566687305%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Forint, euró, dollár – Hogyan lovagold meg a devizapiac hullámait?

Megtudhatod, hogyan hatnak egymásra a forint, az euró és a dollár, és milyen tényezők mozgatják az árfolyamokat.

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Vegyesen zártak az amerikai piacok

Pozitív fordulatot láthattunk a nemzetközi piacokon kedd reggel, ennek eredményeként a kínai és hongkongi tőzsdék is emelkedtek. Eközben Európában jó volt a hangulat, ám Amerikában mínuszban sokáig mínuszban voltak a tőzsdék, de ott is eljött a fordulat.

Folytatódik az esés a tőzsdéken

Múlt héten a vártnál sokkal erősebb amerikai munkaerőpiaci adatok borzolták a befektetők kedélyeit, ezt követően a mai napon is folytatódik az esés: Ázsiában lejjebb kerültek a tőzsdék, és Európában is lefelé vette az irányt a piac, az Egyesült Államokban pedig felemás a kép. Ebben a kedvezőtlen miliőben azonban nagyon jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX több, mint egy százalékkal került feljebb, ezzel új történelmi zárócsúcsra került a részvényindex.

Kis mértékben, de erősödött a forint

A mai nap tartósan 414 alatt a forint árfolyama az euróval szemben, miközben a reggeli erősödést követően inkább oldalazás jellemző a dollárral szemben. A mai nap az amerikai piacok zárva vannak, ez rányomja a bélyegét az egész napi mozgásokra minden piacon. Adatfronton a magyar ipar csalódást keltő volt, de a kiskereskedelmi forgalom bizakodásra ad okot, de eközben az euróövezeti kiskereskedelem nagyot lassult. A piac közben már fél szemmel a holnapi amerikai munkaerőpiaci adatokra figyel.

Ma is itt az új rekord a magyar tőzsdén

Ázsiában bizonytalan mozgásokat láthattunk, Európában pedig az idő előrehaladtával egyre jobb hangulatban zajlott a kereskedés, a magyar tőzsde a tegnapi csúcsdöntést követően tovább emelkedett. Amerikában ma zárva tartanak a tőzsdék. Érkeztek ma fontos gazdasági adatok: a legfrissebb adatok alapján az euróövezet kiskereskedelmi forgalma novemberben a vártnál kisebb mértékben nőtt, ami újabb jele a fogyasztás pangásának és a gazdaság gyengélkedésének. Emellett Donald Trump legújabb lépéseit figyeli nyitott szemmel a piac, a rövidesen hivatalba lépő megválasztott elnök ugyanis akár gazdasági szükségállapotot is hirdethet az új vámtervek megvalósítása érdekében, illetve Grönland bekebelezését is a zászlójára tűzte az elnök.

Erőre kapott a forint

A forint szempontjából érdekes kettősség jellemzi ma a devizapiacokat. A dollár újra erőre kapott, az euróval szemben az 1,03-as szint közelébe süllyedt. Ennek következtében a forint-dollár kurzus 404 fölé emelkedett, megközelítve az év legelején látott kétéves mélypontját. Ugyanakkor mivel az euró-dollár árfolyamban elmozdulás nem a globális kockázatkedvelő hangulat változása miatt történt, hanem kifejezetten a gyenge eurózónás gazdasági adatok miatt, ezért elmaradt az a reflexszerű mozgás, hogy a dollárerő a forint euróval szembeni gyengülését hozza. A forint még erősödni is tudott a délelőtt folyamán az euróval szemben, 416-ról 414,6-ig. Délután viszont újabb lökést kapott a dollár (1,028-ig esett az euró), és erre már jött a forint gyengülése is: az EURHUF megközelítette a 416-os szintet, ahonnan aztán az estére fordulva elkezdett visszaerősödni.

Mínuszban zárt Amerika

Többnyire pozitív tartományban zárták a hétfői kereskedést az amerikai tőzsdék, a technológiai részvények vezetésével. A befektetők azt a médiajelentést értékelték, amely szerint Donald Trump vámterve talán nem lesz olyan szélsőséges, mint attól tartottak. Trump később egy Truth Social posztban vitatta a jelentést. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk, míg Európában szintén felemás mozgások voltak láthatók a kereskedés első részében, majd délutára javulni kezdett a hangulat. Az USA-ban eközben óvatos optimizmussal indult a mai kereskedés, majd nem sokkal később lefordult a piac - mindhárom fontos index mínuszban zárta a napot.

Vészjósló figyelmeztetés: az euró összeomlása a forintot is magával ránthatja

Az euró és a dollár közötti árfolyam-paritás elérése egyre valószínűbbé válik Donald Trump január 20-i beiktatása után. A szakértők szerint az euró gyengülése és az amerikai dollár erősödése az eltérő gazdasági kilátások és lehetséges kereskedelmi háború eredménye lehet. Mindez pedig a forintárfolyamra is nyomást helyezhet.

Kétéves mélyponton a forint Trump kijelentése után

Rosszul kezdte az új évet a forint, hiszen az euróval szemben 416-ig esett, ami csaknem új kétéves mélypont volt, a szárnyaló dollárral szemben pedig 405-ig, ami kétéves mélypontot jelentett. A mai nap első fele azonban kifejezetten kedvezően alakult a forint számára, miután kiszivárgott, hogy Donald Trump egy jóval enyhébb vámpolitikában gondolkodhat az ígéreteinél, ami sokkal kedvezőbb lenne az olyan exportorientált gazdaságoknak, mint Németország, vagy Magyarország. A hír hatására nagyot erősödött az euró és a forint is a dollárral szemben, aztán újra estek, részben arra, hogy maga Trump cáfolta a vámterveinek felpuhítási szándékát. A délután második felében aztán a forint még tovább esett, 416 fölé került az euróval szemben, míg kora estére kétéves mélypontra zuhant.

Öt nap esés után itt a fordulat az amerikai tőzsdén

Kisebb csökkenéssel zárták az év első kereskedési napját csütörtökön az irányadó amerikai indexek, az ázsiai tőzsdéken pedig vegyes volt a kép ma reggel: a japán tőzsde még zárva tartott, a hongkongi részvénypiacon jó volt a hangulat, a kínai index viszont nagyobbat esett. Az európai tőzsdék lefordultak a nyitást követően, különösen a francia index esett, az amerikai indexek viszont az öt mínuszos nap után felfelé vették az irányt.

Európa erősödött, Amerika gyengül

Az ünnepek miatt szellősen tartottak nyitva a világ tőzsdéi ezen a héten, ma azonban már újra kinyitottak a tőzsdék, az irányok azonban nem tűnnek egyértelműnek, hiszen Ázsiában komolyabb esést szenvedtek el a tőzsdék, elsősorban a kínai indexek vezetésével, miközben az európai piacokon jó hangulatú nyitást láthattunk, később azonban elbizonytalanodtak a befektetők.

Itt a 4 ok, amelyek felrobbanthatják idén a benzin árát

A korábbi évekhez képest a 2024-es viszonylag nyugodtan telt a hazai üzemanyagpiacon: persze voltak összezördülések a piaci szereplők és a szabályozók között és itt-ott az ellátásbiztonság kérdése is felmerült, de végső soron senki nem kiáltott benzinárstopot, nem kellett karácsonykor a kígyózó kocsisorokat nézni és azt sem írták elő a kutakon, hogy ponotsan hány litert is tankolatunk az autónkba. Könnyen lehet azonban, hogy egyfajta "vihar előtti csendként" fogunk visszaemlékezni 2024-re, idén ugyanis több viharfelhő is összegyűlt a beninkutak felett, amelyek hatására valósággal felrobbanhat a benzin ára Magyarországon.

Fordulat a tőzsdéken az év utolsó kereskedési napján

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, majd ma Ázsiában is többnyire lejjebb kerültek azok a tőzsdék, amelyek nyitva tartanak az ünnepek alatt. Ma Európában a fontosabb tőzsdék közül csak a francia és a brit piac volt nyitva, mindkettő a szokásosnál korábban zárt. A kezdeti esés után délelőtt pozitívba fordultak az európai indexek. Az Egyesült Államokban a szokásos módon fog ma folyni a kereskedés, és az elmúlt két nap gyenge teljesítménye után ma megállt az amerikai indexek esése.

Csúnya esés után felpattanás volt az amerikai tőzsdéken

Hétfőn Európában eséssel indult a nap a vezető tőzsdéken és a Budapesti Értéktőzsdén is, például amiatt, hogy a nyitást követően megütötték az OTP-t, több mint 2 százalékos mínuszban is volt a bankpapír. Aztán a nap végére enyhült az eladói nyomás, és végül 0,7%-os mínuszban, 21690 forinton fejezte be a napot és egyúttal az évet is a bankpapír, mivel ez volt az év utolsó kereskedési napja a magyar és a legtöbb európai tőzsdén. Amerikában a nyitást követően több mint 1 százalékos esésben is jártak a vezető részvényindexek, aztán a nap második felében felpattanás kezdett kibontakozni, de a záráshoz közeledve ez elhalt.

A héten legkisebb szikra is robbanást hozhat a piacokon

Az elmúlt héten az amerikai és európai piacok vegyes teljesítményt mutattak, miközben a forint erősödni tudott az illikvid kereskedési környezetben. Az amerikai részvényindexek pénteken visszaestek, de a heti eredményeket a Mikulás-rali iránti várakozások javították. Az új év első hete számos fontos makrogazdasági adatot hoz, beleértve a beszerzési menedzserindexeket és a foglalkoztatási statisztikákat, melyek várhatóan jelentős piaci mozgásokat generálnak.

411 forintnál jár az euró

Csütörtök reggelre kis mértékben gyengült a forint az euróval és a dollárral szemben, az alacsony forgalmú kereskedésben az euróval szemben a 411-es, a dollárral szemben 395 körül járt a hazai fizetőeszköz. A délelőtt azonban erőre kapott a forint, ezzel a 410-es szint alá erősödött a hazai fizetőeszköz.

Nagyot megy a forint az ünnepnapon

Bár a bankközi piacok zárva tartanak kedden, a forint euróval és dollárral szembeni árfolyamában van kereskedés. Különösen az euróval szemben mutat ma erőt a forint: az EUR/HUF kurzusa a 410-es szint alatt is megfordult kedden.

Összejött a bravúr a forintnak

Az illikvid karácsony előtti devizapiacon óriási kilengéseket láthattunk a forintárfolyamban: míg kora délutánig jelentősen gyengült az árfolyam és 415 felett is járt már az euró, később 412,5 alá is benézett az árfolyam, és este is ezen szint alatt maradt. A dollárral szemben szintén számottevő erősödést mutatott a magyar fizetőeszköz: a nap folyamán az USD/HUF jegyzése egy ponton már 400 közelében is járt, estére viszont egészen 396,2-ig visszakorrigált a kurzus.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Már csak pár óra, és megszűnik az Ügyfélkapu azonosítás - Mutatjuk, mit kell tenned, ha még nem léptél!